marouf
25 بهمن 1401 - 12:03

حضور حماسی مردم در ۲۲ بهمن نشان داد محاسبات دشمن علیه ما غلط است

سخنگوی دولت گفت: حضور باشکوه مردم همیشه انقلابی ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر نشان داد که همیشه محاسبات دشمن علیه کشور ما غلط بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز (سه شنبه) در نشست خبری با اهالی رسانه ضمن گرامیداشت دهه فجر، اظهار داشت: حضور باشکوه مردم همیشه انقلابی ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر نشان داد مردم ایران هر زمان احساس کنند کسی چشم به توسعه ایران زمین دوخته است، جدی تر وارد میدان می‌شوند و همه را شگفت زده می‌کنند و نشان می‌دهند همیشه محاسبات دشمن علیه کشور ما غلط بوده است.

وی عنوان کرد: مسئولیت دولتمردان و مقامات اجرایی طبیعتاً مضاعف می‌شود و سنگینی آن بیش از گذشته احساس می‌شود. رئیس جمهور ضمن تقدیر از این حضور پرشکوه تاکید داشت مسئولین با تمام قوا در جهت آسایش مردم عزیز شبانه روزی تلاش کنند.

سخنگوی دولت با اشاره به برخی از افتتاح‌ها در ایام الله دهه فجر، خاطرنشان کرد: در حوزه‌های مختلف افتتاح‌ها صورت گرفت. برای نمونه در حوزه علم و فناوری برای اولین بار تصاویر با کیفیت ارسالی از ماهواره خیام به نمایش در آمد و در معرض دید عموم مردم قرار گرفت و در دستگاه‌های اجرایی در نهادهای مختلف، قابل بهره برداری شد. گزارش مفصل تری از کیفیت و نوع ماهواره ارائه شد.

بهادری جهرمی گفت: در حوزه فناوری و دانش بنیان موارد متعددی در کل کشور افتتاح شد. در حوزه‌های فرهنگ، هنر و ورزش شاهد برگزاری جشنواره‌های فیلم، موسیقی و.. بودیم. علی رغم تلاش‌ها برای پشت کردن مردم به این جشنواره‌ها، مردم نشان دادند اینها تحریم ناپذیر هستند. پردیس دو میدانی یزد هم پس از ۱۳ سال معطلی در این دهه مورد افتتاح قرار گرفت. مرحله نخست از فاز قطار شهری شیراز مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: ۱۰ هزار واحد مسکونی با حضور رئیس جمهور در پرند و سایر مکان‌ها به افتتاح رسید. در حوزه برق و انرژی نیروگاه دامغان مورد بهره برداری قرار گرفت. عملیات اجرایی انتقال آب شرب از خلیج فارس به کرمان و رفسنجان آغاز شد. در حوزه بهداشت و سلامت افتتاح‌هایی داشتیم شامل افتتاح اورژانس، بهره برداری از اولین دستگاه جراحی سرطان کاملاً ایرانی می‌شود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: ابلاغ بسته ۱۹ بندی تشویقی نوسازی بافت‌های فرسوده را نیز در این ایام داشتیم که ان شاءالله کمک کننده نوسازی و به سازی بافت‌های فرسوده شهری باشد که عموماً املاک آن متعلق به طبقات متوسط و ضعیف‌تر جامعه هستند. بدهی خارجی دولت عددی اندکی بیشتر از ۶ میلیارد دلار است. رکورد اشتغال نیز طبق آمار در حوزه صنعت شکسته شده است که نشان می‌دهد سیاست دولت برای رشد صنعت و جلوگیری از راکد سازی و تعطیل و نیمه تعطیل شدن صنعت موفق بوده است.

بهادری جهرمی بیان کرد: پیش از این هم خبر رکوردشکنی تولید فولاد کشور رسانه‌ای شده بود که موید توسعه صنعت در کشور است. رشد مضاعف در این حوزه در حوزه اشتغال نیز اثر گذار خواهد بود. در حوزه جهاد کشاورزی به دنبال افزایش حجم فضای گلخانه‌ای هستیم. کاهش ضایعات محصولات کشاورزی و افزایش بهره وری در سیفی جات و سبزیجات داشته ایم.

در حال تکمیل

منبع: مهر
شناسه خبر: 1037611