marouf
12 بهمن 1401 - 11:47

افتتاح و کلنگ‌زنی ۵۱۶ پروژه طی دهه فجر در خراسان‌شمالی

استاندار خراسان شمالی گفت: ۵۱۶ طرح با اعتبار سه هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان اعتبار همزمان با ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان افتتاح و یا کلنگ زنی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، محمدرضا حسین نژاد، استاندار خراسان شمالی در گفت‌وگو با رسانه‌‌ها اظهار کرد: دستاوردهای نظام و اقدامات صورت گرفته باید برای مردم تشریح و بیان شود زیرا این کار موجب امید آفرینی در سطح جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه ایران پلکانی را در حال طی کردن است که می تواند در قالب یک ابرقدرت و به عنوان قطب قوی مطرح شود، گفت: نامگذاری چهل و چهارمین فجر انقلاب اسلامی با نام ایران استوار بیانگر این است در تمام فراز و نشیب های ایران، با حضور مردم، ایران استوار مانده است.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه رسمیت و قدرت یک کشور مردم آن کشور و رمز پیروزی ما در انقلاب اسلامی هم مردم هستند، خاطر نشان کرد: برنامه های محوری دهه فجر بیانگر وحدت ما است.

حسین نژاد مهم ترین مصوبه ملی استان در سفر رییس جمهور به استان را انتقال پساب پتروشیمی عنوان کرد و گفت: با انتقال پساب به پتروشیمی و جایگزین شدن با آب شرب و استفاده از آب پشت سدها برای کشاورزی شاهد جهش اقتصاد کشاورزی خواهیم بود.

وی افزود: ۵۱۶ طرح با اعتبار سه هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان اعتبار همزمان با ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان افتتاح و یا کلنگ زنی می‌شود.

حسین نژاد تصریح کرد: از این تعداد پروژه، ۴۶۹ طرح با ۶۵۰ میلیارد تومان افتتاح و ۴۷ طرح نیز با سه هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.

استاندار خراسان شمالی گفت: رتبه اول کلنگ زنی های پروژه های امسال دهه فجر در بخش صنعت و معدن، آب و فاضلاب، جهاد کشاورزی، شرکت گاز و شهرداری‌ها است.

پایان پیام/آ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012373