marouf
16 بهمن 1401 - 11:05

بهره برداری از 173 پروژه همزمان با دهه فجر در بخش کشاورزی استان اصفهان

مدیر کل جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر ۱۷۳ پروژه در بخش کشاورزی استان اصفهان بالغ بر هزار و ۸۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

مهرداد مرادمند مدیر کل جهاد کشاورزی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به پروژه‌های جهاد کشاورزی در دهه فجر اظهار داشت: به مناسبت دهه مبارک فجر ۱۷۳ پروژه در بخش کشاورزی استان اصفهان بالغ بر هزار و ۸۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد و با بهره‌برداری از این طرح‌ها، زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای حدود ۶۵۰ نفر فراهم خواهد شد و اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر نیز تثبیت می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۴ هزار و ۱۶۰ خانوار از افتتاح این طرح‌ها بهره مستقیم خواهند برد و زمینه ایجاد اشتغال و تأمین درآمد آن‌ها فراهم خواهد شد، گفت: تولیدات گیاهی با ۸۸ طرح، آب و خاک و امور فنی و مهندسی با ۳۵ طرح و تولیدات دام، طیور و آبزیان با ۱۴ طرح بیشترین سهم را در پروژه‌های کشاورزی دهه فجر امسال در استان اصفهان به خود اختصاص داده‌اند.

مرادمند بیان کرد: امور عشایر ۲۰ طرح، دامپزشکی ۶ طرح، تحقیقات کشاورزی ۵ طرح، صنایع کشاورزی ۳ طرح و تعاون روستایی ۲ طرح از مجموع پروژه‌های بخش کشاورزی استان در دهه مبارک فجر را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خاطرنشان کرد: توزیع شهرستانی پروژه‌های کشاورزی دهه مبارک فجر مناسب است و تلاش شد شهرستان‌های مختلف سهم مناسبی از طرح‌ها داشته باشند.

پایان پیام/۶۳۱۰۱/آ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1019609